Správa a řízení společnosti a koncernu

Správu společnosti, včetně složitějších procesů, jakými jsou například její přeměny, vykonává společnost vlastními silami, neboť v této oblasti sama podniká. Správu dceřiných společností holdingu a majetkových účastí, jakož i další kompetence společnosti navenek, zabezpečuje představenstvo společnosti.

Správa společnosti je zjednodušena tím, že společnost má jediného akcionáře a v souvislosti s tím i jediného člena představenstva ve funkci předsedy představenstva, jakož dále i tím, že se jedná o tutéž osobu – Ing. Ivo Pastrňáka, CSc.

Tím je zjednodušena celá akcionářská agenda a zabezpečení akcionářských práv, jakož i agenda svolávání a rozhodování valných hromad, neboť ve věcech, které jsou v kompetenci valných hromad, rozhoduje jediný akcionář v působnosti valné hromady. V té souvislosti jsou podstatné dvě okolnosti týkající se kompetencí dozorčí rady. Jednak to, že ve společnosti je uplatněn tzv. německý model, kdy představenstvo je voleno a odvoláváno dozorčí radou a jednak to, že společnost emitovala akcie na jméno, jejichž převoditelnost je vázána na souhlas dozorčí rady.

Provoz podniku společnosti neřídí představenstvo, resp. jeho jediný člen. Exekutivní funkce vykonávají dva prokuristé, z nichž jeden je ve funkci ředitele; prokuristům jsou přímo podřízeni všichni zaměstnanci společnosti. Každý z prokuristů je oprávněn jednat samostatně.

Správu dceřiných společností Aromka Brno s.r.o. a DDS TOUR s.r.o., v nichž je mateřská společnost jediným společníkem, z pozice koncernu zabezpečuje jediný člen představenstva mateřské společnosti. Přitom mezi mateřskou společností a stoprocentní dceřinou společností DDS TOUR s.r.o. je uzavřena ovládací smlouva. S uzavřením ovládací smlouvy se společností Aromka Brno s.r.o. se počítá v roce 2011.

Správu obchodního a akcionářského podílu ve společnosti Rybářství Třeboň Hld. a.s. a výkon kompetencí zakladatele Destinace Třeboňsko o.p.s. zabezpečuje jediný člen představenstva společnosti.

Článek Správa a řízení společnosti a koncernu se nachází v rubrice O Firmě.

Související články

MENU - ODEON a.s.

Aktuality

Změna adresy Provozovny v Praze

Provozovna společnosti v Praze se přestěhovala do Strašnic.

7.05.19 - Více ...

Chaty a chalupy 2019

Doporučujeme nabídku chat a chalup v ČR a na Slovensku z nabídky cestovní agentury DDS TOUR s.r.o.

18.12.18 - Více ...

Vratislavský dům

Novou nemovitostí v majetku společnosti je Vratislavský dům v centru Třeboně.

20.04.16 - Více ...

Responzivní design Třeboňsko.cz

Ke dni 15. září 2015 byl spuštěn nový responzivní design turistického portálu Třeboňsko.cz

17.09.15 - Více ...

Dovolená v ČR

 
ODEON a.s. © 2010 .::. Koncern ODEON
Aromka Brno s.r.o. Chaty a chalupy DDS TOUR s.r.o.Rybářství Třeboň Hld. a.s. Destinace Třeboňsko o.p.s. - www.trebonsko.cz